5.filmów, o których jeszcze nie pisałam,a które warto obejrzeć...
1. Southpaw (Do utraty sił, 2015, USA)
Reżyser: Antoine Fuqua
Dramat sportowy reżysera miedzy innymi "Training day"(Dzień próby, 2001) i "Shooter"(Strzelec, 2007) to poruszająca historia o miłości do sportu i kobiety, ale także opowieść o stracie i walce o odzyskanie własnej godności oraz dziecka. "Do utraty sił" to obraz o spełnianiu sie amerykańskiego snu, ale nie tylko, bo także o tych, którzy w tym pomagają, którzy towarzyszą podczas procesu stawania sie sławnym i bogatym i czasami odchodzą, kiedy tylko zaczynają sie kłopoty. Fuqua uświadamia jak łatwo można utracić to co najważniejsze i jak ciężko odzyskać siebie po śmierci ukochanej osoby. Na ekranie przez ponad dwie godziny aż kipi od emocji dzięki świetnej roli Jake Gyllenhaal oraz młodziutkiej Oony Laurence. Nie jest to obraz może łatwy w odbiorze, ale zaraz po komediach romantycznych to najlepsze co warto obejrzeć w długi mroźny, zimowy wieczór, którego jak nic...choć jednego...spodziewam sie w Nowym Roku.
2. A most violent year (Rok przemocy, 2014, USA/ Emiraty Arabskie)
Reżyseria: J.C. Chandor
Nominowany do Złotych Globów za rolę Jessica Chastain "Rok przemocy" to obraz o tym jak niebezpiecznie było prowadzić interesy w Nowym Jorku w 1981 roku. Czy wysoki poziom przestępczości uniemożliwia bycie uczciwym przedsiębiorcą? Czy gdy firma staje na skraju bankructwa trzeba posuwać sie do tanich zagrywek gangsterskich? I czy posiadanie w rodzinie kogoś z nielegalnymi "koneksjami" obliguje do korzystania z nich? Może "Rok przemocy" nie odpowiada bezpośrednio na wszystkie te pytania, jednak dzięki filmowi J.C. Chandora możemy sami poznać punkt widzenia twórców tej produkcji na temat życia w dużym mieście, w trudnych czasach, gdzie na skali wyżej notowane są korupcje i kradzież niż uczciwość i sprawiedliwość. Oczywiście obsada "Roku przemocy" to nie tylko Jessica Chastain, a także Oscar Isaac co czyni ten obraz dużo atrakcyjniejszym i ciekawszym.
3. The gunman (Gunman: Odkupienie, 2015, USA/ Hiszpania/ Wielka Brytania/ Francja)
Reżyseria: Pierre Morel
4. What We Do in the Shadows (Co robimy w ukryciu, 2014, Nowa Zelandia/ USA)
Reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi

5. 20,000 Days on Earth (20 000 dni na Ziemi, 2014, Wielka Brytania)
Niby dokument, do tego muzyczny, jednak dla każdego fana coś takiego to wydarzenie i prawdziwa gratka z oglądania. Oto frontman The Bad Seeds: Nick Cave oraz jego przyjaciele opowiadają o swoich pasjach i miłości czyli muzyce, jej tworzeniu i zmianach jakie przynosi w życiu. A temu niezwykłemu obrazowi towarzyszą cudowne dźwięki oraz niesamowity głos Nicka Cave'a. Jeśli zna sie choć fragment twórczości Cave'a i jego zespołu to naprawdę warto poznać go jako człowieka, a ten film w niezwykle prosty sposób zbliża tego niezwykłego muzyka do fanów i wszystkich zainteresowanych tym co tworzy. A zamiast jednej piosenki...tym co nie znają...polecę całą płytę według mnie jedną z najlepszych w historii tego australijskiego zespołu...
Komentarze
Prześlij komentarz